HF na sterydach czyli Metallic ION Gallium Wax

O japońskich smarach GALLIUM WAX pisałem poprzednio, dzisiaj o specyficznej serii smarów wysokofluorowych (HF High Fluor), czyli Metallic ION. Co to za smar i co w nim jest, że dorównuje poślizgowi smarom 100% fluorom. Przede wszystkim Metallic Ion to pierwszy na świecie wysokofluorowy smar z dodatkiem zjonizowanego metalu, do stosowania na gorąco, do smarowania nart zjazdowych, nart biegowych lub snowboardów. Co w praktyce daje nam dodatek zjonizowanego metalu, zmniejsza tarcie powierzchniowe, poprawia poślizg i dlatego jest bardzo szybki, ale przede wszystkim, odporny na ścieranie, nie „łapie” brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń. Oprócz dodatku zjonizowanego metalu, jakiego ? To niestety tajemnica firmy Gallium (dodam tylko, że ta technologia została przez nich opatentowana), smar poślizgowy Metalic ION zawiera również pierwiastek GAL, a co ten pierwiastek potrafi to już opisywałem w poprzednim moim artykule, odsyłam do jego przeczytania „http://www.nartyserwis.pl/gallium-wax-japonskie-smary-juz-w-polsce„.

Seria smarów Metallic ION aktualnie składa się z dwóch modeli (za kilka miesięcy dołączy trzeci).

  • smar poślizgowy Metallic ION Moist,
  • smar poślizgowy Metallic ION Wet,
  • smar poślizgowy Metallic ION Dry (wkrótce).

smar Metallic ION Moist Block 50g GALLIUM smar Metallic ION Wet Block 50g GALLIUM

Jeżeli chodzi o charakterystykę smarów Metalic Ion firmy Gallium Wax:

Smar poślizgowy Metallic ION Moist Block GALLIUM zalecany jako samodzielny smar, na każdy rodzaj śniegu, stosowany w zakresie temperatur śniegu od 0 C do -3 C. Wyjątkowo odporny na ścieranie i nie łapie brudu. Jako wosk parafinowy zachowuje się tak samo, jak smary 100% fluorowe w proszku. Może być również stosowany jako baza pod proszek fluorowy (powder).

Smar poślizgowy Metallic ION Wet Block GALLIUM zalecany jako podkład pod smary czystofluorowe, na każdy rodzaj śniegu, stosowany w zakresie temperatur powietrza od +10 C do -1 C. Wyjątkowo odporny na ścieranie i nie łapie brudu. Jako wosk parafinowy zachowuje się tak samo, jak smary 100% fluorowe. Jest niesamowicie szybki.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem smarów Metalic ION japońskiej firmy GALLIUM WAX to zapraszam do Sklepu REMSPORT (linki poniżej).

https://www.remsport.pl/smar-metallic-ion-moist-50g-gallium-p-3734.html

https://www.remsport.pl/smar-metallic-ion-wet-50g-gallium-p-3736.html

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge